אבטחת מידע
אבטחת מידע

בעידן הטכנולוגי, עסקים רבים ממגוון תחומים מתבססים על מידע – אמזון, פייסבוק, נטפליקס, ואף חברות ציבוריות ורשויות ממשלתיות, משתמשות כולן במידע שנאסף על לקוחותיהן באמצעות בינה מלאכותית.

התלות הכמעט מוחלטת של עסקים בנתוני עתק (big data) יצרה צורך חדש ודחוף בשוק, והוא אבטחת מידע. גניבת נתונים על ידי האקרים מכל רחבי העולם קורית כיום על דרך השגרה, ולכן ההגנה על המידע הפכה למטרת על של בעלי עסקים.

שחזור מידע | אבטחת מידע למכשירים ניידים
שחזור מידע | אבטחת מידע למכשירים ניידים

כיום, הסמארטפון של כל אחד מאיתנו, המחשב הנייד או הטאבלט, מאחסנים בתוכם בכמויות עצומות של מידע רב ערך. בין אם מדובר בתמונות, מיילים, רשימת אנשי קשר או הודעה חשובה,  אובדן, גניבה או הרס של מי מהמכשירים האלו עלולים להסתיים בהרס של לעסקים וכמובן לאנשים פרטיים.

הגם שישנן אפשרויות גיבוי מידע מגוונות כיום – בענן או בכונן חיצוני למשל, תאונות וטעויות אנוש קורות לאחראיים ביותר. בין אם זוהי כוס קפה שנשפכת בטעות על המחשב, הקלקה פזיזה על קישור אנונימי שמאפשר לווירוס לחדור למחשב, ובין אם זו תנועה פזיזה על המסך שמוחקת לצמיתות תמונה חשובה מהטלפון, תמיד חשוב להיות מוכנים למצב בו גם הגיבוי נכשל ויש צורך בשחזור המידע מאפס.

חקירות סייבר
חקירות סייבר

העידן הטכנולוגי יצר שינויים מרחיקי לכת בחברה האנושית. יתרונותיו רבים, והמרכזי שבהם הוא החיבור הבלתי אמצעי בין אנשים ברחבי העולם – מה שפעם היה מסובך ואפילו בלתי אפשרי.

יחד עם זאת, השתלטותו של האינטרנט על החיים של בני האדם הביאה גם להיווצרותה של תופעות מטרידות במיוחד. אלימות ברשת, פשטי סייבר וסחיטה מינית באמצעות הרשתות החברתיות הפכו לבעיות מרכזיות בחיים המודרניים, שהביאו לצורך בחקירות סייבר ממוקדות.

חקירות הסייבר מטרתן לגלות מידע מוסתר באמצעות מאגרי מידע ואתרים ייעודיים אחרים באינטרנט. המידע המוסתר הזה רחב היקף, וכולל נתונים כגון חשבונות בנקים, נכסים ונתונים פיננסיים, פרטי זהות (כולל כתובת מגורים וכתובות נוספות), פרטים רפואיים חסויים, ועוד.

מכיוון שלא מדובר בסיטואציות חברתיות או עסקיות פשוטות המוכתבות אך ורק על ידי בני אדם, אלא במקרים מורכבים יותר שעוסקים במידע שנמצא ברשת ואיננו נגיש לנו, יש צורך בגורמים מקצועיים בעלי גישה טכנית וידע מעמיק בעולם הדיגיטלי על מנת לנהל את חקירות הסייבר. לכן, בדרך כלל חקירות שכאלו מבוצעות על ידי משרד חקירות סייבר או חוקר סייבר פרטי.

הלקוחות המרכזיים שזקוקים לחקירות סייבר הם גופים עסקיים שעיסוקם נתמך במערכות מידע המבוססות על נתוני עתק, אנשים פרטיים, מוסדות פיננסיים שמחזיקים בנתוני אשראי ופרטי חשבונות בנק וחשופים לפרצות אבטחה וגניבת מידע, ועוד. בסוף הבדיקה, הלקוח מקבל דו"ח מידע מלא על שנמצא בחקירה. 

בדיקות אבטחה
בדיקות אבטחה

העולם שלנו הופך לדיגיטלי יותר ויותר. היתרונות שבכך עצומים, אך במקביל מתעוררות סכנות רבות לאור העובדה שהנתונים האישיים שלנו, המאוחסנים במערכות מידע שונות, חשופים לפריצה, גניבה ושינוי.

הפגיעות הזו שמאפיינת מערכות מידע רבות נובעת ממספר גורמים. ראשית, הגם שהדבר נשמע לא סביר בעידן כה טכנולוגי, ישנם עסקים רבים שלא מקדישים לאבטחת מידע את החשיבות הרצויה לה, כך שפגיעויות (vulnerabilities) רבות במערכות בהן הם משתמשים נשארות ללא טיפול – כך שנוצרות בהן פרצות הקוראות לגנב.

בנוסף, גם כאשר עסקים אכן משקיעים באבטחת מידע, הם עושים זאת באופן בלתי מספק. כיום, אחת הסיבות המרכזיות לפרצות אבטחה במערכות מידע של חברות היא היעדר אימות דו-שלבי (multi-factor authorization) וכן היעדר כל הצפנה למידע המאוחסן בהן (encryption of data).

צרו איתנו קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם עוד היום!