אבטחת מידע בעידן הטכנולוגי, עסקים רבים ממגוון תחומים מתבססים על מידע – אמזון, פייסבוק, נטפליקס, ואף חברות ציבוריות ורשויות ממשלתיות, משתמשות כולן במידע שנאסף על לקוחותיהן באמצעות בינה מלאכותית.

התלות הכמעט מוחלטת של עסקים בנתוני עתק (big data) יצרה צורך חדש ודחוף בשוק, והוא אבטחת מידע. גניבת נתונים על ידי האקרים מכל רחבי העולם קורית כיום על דרך השגרה, ולכן ההגנה על המידע הפכה למטרת על של בעלי עסקים.

אבטחת המידע מהווה למעשה מעטפת טכנולוגית, שמגנה על מרחב המידע של חברה מפני גישה של גורמים זרים, שימוש, חשיפה, העתקה, גניבה או השמדה של מידע המאוחסן בשרתיה. 

במידה ושרתיה של חברה נפרצים, הנזק ללקוחותיה עלול להיות הרסני. נתונים רפואיים, נתוני אשראי, פרטי זיהוי ועוד הופכים להיות נחלת הכלל, וכך יכולים להיות משומשים לרעה – גניבת כספים, התחזות (גניבת זהויות), ואף עלולים להביא לשיבוש של הליכים רפואיים. כמובן שהנזק לא פוסח גם על העסק עצמו – פריצת אבטחה פוגעת אנושות בפעילות השוטפת של העסק, וכן עלולה לגרום לאובדן הכנסות ופגיעה במוניטין, שעלולה להביא בתורה לנטישת לקוחות.

אבטחת מידע נמדדת בשלושה פרמטרים מרכזיים. הפרמטר הראשון הינו שלמות המידע (integrity), כלומר הגנה מפני השמדת חלק מהמידע או שינויו בצורה שמשנה את אופיו המקורי כך שמאבד מאיכותו ומשוויו.

הפרמטר שני הינו סודיות המידע (confidentiality), כלומר הגנה על מהות המידע מתוך אינטרס של שמירה על הזכות לפרטיות והגנה על זכויות קנייניות (סודות מסחריים, פטנטים ועוד). השמירה על הסודיות חשובה גם מבחינת שימור לקוחות, שכן פגיעה בסודיות עלולה לפגוע בשמה הטוב של החברה ולצבוע אותה כחברה שלא מגנה על המידע שהיא מקבלת מלקוחותיה כראוי.

הפרמטר השלישי הינו זמינות המידע (availability), כלומר היכולת לשמור על המידע ובמקביל לאפשר אליו גישה מהירה ויעילה בכל רגע נתון.

שירותי אבטחת מידע

שירותי אבטחת מידע מאפשרים לעסקים להצפין את הנתונים של קהל לקוחותיהם, וכן להגן על מידע מסווג שקשור לעסק עצמו וסודות מסחריים. בנוסף, הם מאפשרים ליצור חומות אש שמקשות על הפריצה לשרתי החברה, וכן כוללים סריקה יסודית של שרתי החברה באופן שוטף לשם זיהוי פרצות אבטחה קיימות או פוטנציאליות.

השירותים המוצעים כיום בשוק לאבטחת מידע הינם מגוונים. בין היתר, חברות אבטחת מידע מציעות בדיקות חדירה (pen tests) שמאפשרות למצוא כשלי אבטחה שהאקרים יכולים לנצל. שירות זה מאפשר להקדים תרופה למכה, ולמנוע מראש את הפריצה והנזק הפוטנציאלי ממנה.

ב-UpgradeTech אנו מציעים שירותי IT – טכנולוגיות מידע. זהו שם כולל למגוון רחב של שירותים שאנו מציעים, הכוללים שירותי אבטחת מידע שמאפשרים לבעלי עסקים לישון בשקט, בידיעה שהמידע שברשותם מוגן ומאובטח בצורה הטובה ביותר.

ככלל, שירותי IT עושים סדר בכלל התשתיות הטכנולוגיות של העסק. בין אם מדובר במשרד עורכי דין ובין אם מדובר בחברת הייטק, כל עסק כיום ממוחשב ברמה כזו או אחרת, ולכן שירותי IT הם בגדר חובה.

שירות מרכזי שנכלל במגוון שירותי ה-IT שאנו מציעים הוא גיבוי מידע בענן בעבור עסקים שמשתמשים בשירותי ענן. בשנים האחרונות עסקים רבים בוחרים לשמור את המידע שלהן בשרתי ענן מרוחקים ולא על המחשבים של החברה עצמה. הענן מבטיח מזעור תקלות שבדרך כלל מביאות לאובדן מידע, וכן מצמצם את הסיכון לפלישה לשרתי החברה.

 

אולם, מידע המגובה בענן שאיננו מאובטח כראוי חשוף גם הוא לסכנות, כמו דליפת מידע שעלול להגיע למתחרים, ואף לאובדנו. לכן חשוב ביותר לדאוג גם לאבטחת מידע השמור בענן. ב- UpgradeTech אנו עובדים עם המומחים המנוסים ביותר בתחום אבטחת מידע בענן, ודואגים להתאמת פתרונות אבטחה ייעודיים לכל עסק ועסק בהתאם לצרכיו ומאפייניו.